У К Р А Ї Н А

МАЛИНСЬКА РАЙОННА  РАДА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

р і ш е н н я

малинської районної ради

(двадцять перша сесія сьомого скликання)

      

від 15 грудня 2017 року № 292

Про вшанування пам'яті
жертв трагедії вірменського
народу

Розглянувши звернення гр. Данеляна  Д.Д. про включення до порядку денного питання вшанування пам’яті численних жертв організованого та масового знищення вірменського народу, відповідно до статті ч.2 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись положеннями Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (1948), Конвенції ООН про незастосування строку давності до військових злочинів і злочинів проти людства (1968), висновками Підкомісії ООН з попередження дискримінації і захисту меншин щодо визнання Геноциду вірмен у відповідності до Конвенції ООН (1985), вшановуючи пам'ять численних жертв організаційного масового знищення вірменського народу на території Османської імперії в 1915-1922 роках, приймаючи до уваги, що Геноцид вірмен є невід'ємною частиною загальнолюдської свідомості і колективної пам'яті, і що визнання існування геноциду – є невід'ємною передумовою запобігання злочину геноциду, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань законності, правопорядку, прав людини, регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів та з питань бюджету, планування і комунальної власності, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

1.Висловити від імені територіальних громад сіл, селищ Малинського району співчуття вірменському народу.

2.Схвалити текст звернення депутатів Малинської районної ради VІІ скликання щодо оголошення 24 квітня Днем вшанування пам’яті жертв трагедії вірменського народу (додається).

3.Доручити голові районної ради Левковцю М.С. підписати текст звернення.

  1. Надіслати звернення до Президента України та голови Верховної Ради України.

Голова районної ради                                                                       М.С.Левковець

                                                                      Президенту України
                                                                      П.Порошенку

                                                                     Голові Верховної Ради України
                                                                     А.Парубію
                                     

Звернення
депутатів Малинської  районної ради сьомого скликання
про вшанування пам'яті жертв трагедії вірменського народу

З 1915 року правлячим режимом в Османській імперії було розпочато масове знищення вірменського народу. Жертвами різанини, погромів, масових страт та депортацій упродовж 1915-1922 рр. стали більше 1.5 мільйона вірмен, більше 600 тисяч внаслідок переслідування і депортацій вимушені були залишити свою Батьківщину та розвіялися по всьому світу, і в тому числі знайшли порятунок в Україні.

Геноцид вірмен став першим у ХХ столітті широкомасштабним злочином, спрямованим проти народів за етнічною, релігійною і расовою ознакою. У період здійснення тотального знищення вірменського народу, в 1915 р. уряди Франції, Великобританії та Росії у своїй спільній декларації засудили масове знищення вірмен, яке було кваліфіковане як «злочин проти людства та цивілізації». Після Другої світової війни геноцид був кваліфікований як найважчий злочин проти людства. ООН прийняла низку рішень проти геноциду, основним з яких є Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього (1948р.),Конвенція про незастосування строку давності до військових злочинів і злочинів проти людства (1968 р.) та відповідні висновки ООН щодо визнання Геноциду вірмен.

Знищення вірмен є визнаним історичним і правовим фактом, засуджений провідними міжнародними інституціями: ООН, Європейським парламентом, Радою Європи, Всесвітньою радою церков, Постійним трибуналом народів та низкою провідних світових держав.

Підтверджуючи свою прихильність до міжнародної боротьби за запобігання геноциду, відновлення прав народів, які зазнали геноциду, та утвердження історичної справедливості, звертаємось до Вас висловити свою солідарність з міжнародним співтовариством і оголосити 24 квітня Днем вшанування пам'яті жертв вірменського народу.

Звернення прийнято на двадцять першій сесії Малинської районної ради сьомого скликання 15 грудня 2017 року.

За дорученням депутатів ради

Голова Малинської
районної ради                                                                            М.С.Левковець