Малинське районне управління головного управління головного управління Держпрродспоживслужби в Житомирській  області інформує, що відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області 23.12.2020 на  узбіччі автодороги Леонівка–Коблиця на відстані близько 1 км від с. Леонівка Іванківського району Київської області виявлено трупи домашньої птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 24.12.2020 встановлено діагноз на грип птиці.

Це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої до здорової птиці та закінчується 100% загибеллю. До хвороби сприятливі усі види птиці.

Клінічні ознаки характеризуються посинінням гребеня та сережок, загальним пригніченням, набряками, ураженням дихальних органів (хрипким диханням) та шлунково-кишкового тракту (діарея).

Джерелом інфекції являються дикі та синантропні птахи (голуби, ворони, горобці, дикі качки), особливо водоплавні.

Лікування пташиного грипу не розроблено.

Застереження:  - якщо ви хочете вберегти свою птицю, необхідно обмежити її вигул та  контакт з дикими птахами;

-              не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці;

-              проводити систематичну чистку, а в подальшому дезінфекцію приміщень, де утримується свійська птиця;

-              використовувати для годування птиці виключно безпечні корми, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки. Корми для птахів зберігати в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів та ін.);

-              на вимогу представників ветеринарної служби району надавати домашню птицю для огляду;

-              про всі факти захворювання або загибелі птиці слід негайно повідомляти у ветеринарну службу району по телефону 5-15-53.


enfrdeitptrues
No result...