За інформацією заступника начальника Коростенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Алли Малегус в цьому році вперше Законом передбачено, що з 1 квітня кожного року Пенсійний фонд України без додаткового звернення особи проводить перерахунок пенсій за певних умов, а саме: особам, які отримують пенсію по віку, по інвалідності і за вислугу років. Проте за вислугу років лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку. Це — стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів що два роки. Відмінність у тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того – звернеться людина чи ні.

Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжили працювати і які станом на 1 березня 2018 року набули додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. Тобто через кожні два роки людина має право звернутись за перерахунком. Для того, щоб не було таких звернень, автоматично вибрано людей, які мають стаж, мають заробітну плату, і проведено перерахунок.

 

 Є дві категорії людей і два види розрахунку. Ті, хто пропрацював 24 місяці, мають право на проведення перерахунку пенсії по стажу і по заробітній платі. Дивлячись як доцільніше, оскільки у деяких працюючих пенсіонерів заробітна плата знижувалась і, звичайно, діяла понижаючи на коефіцієнт заробітної плати. Через те фахівцями Фонду обирається саме більш оптимальний варіант розрахунку: або це розрахунок по стажу і заробітній платі, або лише по стажу.

 Є такі пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали два роки. Наприклад: пенсію призначено в 2016 році, особа пропрацювала 5 місяців, звільнилась і не звернулась до органів Фонду за перерахунком. Ось для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо особа не має 24 місяців страхового стажу, але пройшло два роки після призначення чи перерахунку пенсії. Тому перерахунок проводиться лише по страховому стажу.

Автоматичний перерахунок спростовує процедуру, оскільки не потрібно звертатись із заявою до органів Фонду. Окрім заяви не подається більше ніяких документів, всі дані про страховий стаж і заробітну плату містяться в Реєстрі застрахованих осіб, яким володіє Пенсійний фонд України.

 При здійсненні аналізу роботи людей, які сьогодні отримують пенсію, виявлено таких, що працювали в 2004-2006 роках і не звернулись за проведенням перерахунку до ПФУ. Тобто, такі особи мають 30-40 місяців страхового стажу, тому при автоматичному перерахунку буде враховано весь наявний стаж.  Хочеться відмітити, що сума підвищення при перерахунку буде у кожного індивідуальна.

Також, у другому півріччі цього року відбудеться ще декілька перерахунків пенсій. Це пов’язано зі зміною рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1 липня та 1 грудня 2018 року. Зокрема, з 1 липня відбудеться перерахунок надбавки донорам. Також буде переглянуто максимальний розмір пенсії. Зараз він перебуває на рівні десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність і становить 13 730 гривень.  З 1 липня 2018 року розмір прожиткового мінімуму становитиме 1435 грн, відповідно розмір максимальної пенсії буде збільшено до 14 350 грн

Контакти

Курси валют

Translate

enfrdeitptrues
0513429
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
305
409
714
3385
12437
20382
513429

Прогноз сьогодні
360

10.60%
9.49%
2.78%
0.86%
0.28%
75.99%
Online (15 minutes ago):19
19 guests
no members

Your IP:54.224.247.42